Pierścionek z białego złota z ogromnym moissanitem
P31
kolekcja: pierścionki

Pierścionek z białego złota
z moissanitem
o średnicy 6,45 mm (0,81 ct)
faktura poler

Cena ok. 2780 zł

sprawdź gdzie zamówisz
zamów online
51 55
Moissanit - nowy brylant?

Moissanity to syntetyki ale bardzo podobne do diamentów, nawet dla fachowców
dość trudne do rozróżnienia. Jest ciut bardziej miękki od diamentu (9,5 w skali Mosh`sa) ale współczynnik załamania światła i dyspersja większa różnią się w sposób zasadniczy.
Naturalny moissanit został odkryty pod koniec XIX wieku przez francuskiego noblistę dr. H. Moissana. Przez następne stulecie nie był brany pod uwagę jako surowiec do produkcji biżuterii, głównie z powodu znikomej zawartości tego minerału w przyrodzie. Wprowadzenie nowoczesnej technologii otrzymywania czystego, krystalicznego SiC (moissanitu) otworzyło drogę temu materiałowi do przemysłu jubilerskiego. Naturalny moissanit jest minerałem bardzo rzadkim, a cała dostępna na rynku produkcja oparta jest na syntetycznym moissanicie. Mało kogo stać na brylant np 1 ct = to koszt rzędu 14 - 17 tys złotych. Moissanit ze zdjęcia to kamień fi 6,45 mm 0,81 ct, vvs1. Także różnica w cenie jest widoczna od razu.
Kamienie mają certyfikaty – opisy. Pierścionek możemy wykonać w dowolnym stylu.
Oczywiście wewnątrz możemy wygrawerować dowolne teksty, grafiki. Wszystkie oryginalne wyroby Andrzeja Bielaka są oznaczone logo. Cena dotyczy pierścionka ze złota próby 585.

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją i troską o Państwa i nasze zdrowie do 11.04 ograniczamy działalność naszych Przedstawicielstw - w sprawie szczegółów prosimy dzwonić - wszystko wyjaśnimy. W razie pytań odnośnie obecnie trwających zamówień (przymiarek i odbiorów) prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielem - ustali z Państwem najdogodniejsze rozwiązanie (np. wysyłkę kurierem na nasz koszt lub przełożenie odbioru czy miary). Obrączki, które czekają na wykończenie - zrobimy w umówionym z Państwem terminie. Nie będzie żadnych opóźnień. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość, ale zdrowie ma się tylko jedno - musimy teraz o siebie zadbać. Dużo spokoju Państwu życzymy w tym trudnym czasie.