Pierścionek z imponującym moissanitem
P30
kolekcja: pierścionki

Pierścionek z żółtego złota
z koniakowym moissanitem
o średnicy 6,95 mm (1,11 ct)
faktura poler

Cena ok. 1980 zł

sprawdź gdzie zamówisz
zamów online
49 54
Moissanity - nie ma się czego bać ;)

Moissanity to syntetyki ale bardzo podobne do diamentów, nawet dla fachowców
dość trudne do rozróżnienia. Jest ciut bardziej miękki od diamentu (9,5 w skali Mosh`sa) ale współczynnik załamania światła i dyspersja większa różnią się w sposób zasadniczy.
Naturalny moissanit został odkryty pod koniec XIX wieku przez francuskiego noblistę dr. H. Moissana. Przez następne stulecie nie był brany pod uwagę jako surowiec do produkcji biżuterii, głównie z powodu znikomej zawartości tego minerału w przyrodzie. Wprowadzenie nowoczesnej technologii otrzymywania czystego, krystalicznego SiC (moissanitu) otworzyło drogę temu materiałowi do przemysłu jubilerskiego. Naturalny moissanit jest minerałem bardzo rzadkim, a cała dostępna na rynku produkcja oparta jest na syntetycznym moissanicie. Mało kogo stać na brylant np 1 ct = to koszt rzędu 14 - 17 tys złotych. Moissanit ze zdjęcia to kamień fi 6,95 mm 1,11 ct, cognac/vvs1. Także różnica w cenie jest widoczna od razu.
Kamienie mają certyfikaty – opisy. Pierścionek możemy wykonać w dowolnym stylu.
Oczywiście wewnątrz możemy wygrawerować dowolne teksty, grafiki. Wszystkie oryginalne wyroby Andrzeja Bielaka są oznaczone logo. Cena dotyczy pierścionka ze złota próby 585.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że nasza firma przyjmuje i realizuje wszystkie zamówienia. W celu umówienia się z przedstawicielami prosimy o bezpośredni kontakt - w zakładce "gdzie zamówisz".