Obrączki ślubne Niello z żółtego złota
C38
kolekcja: fantazja

Obrączki z żółtego złota
niello
faktura satyna

Cena ok. 2730 zł

sprawdź gdzie zamówisz
zamów online
36 64
Obrączki zrobione z żółtego złota o próbie 585

ozdobione paskiem niello, faktura to satyna, w przekroju profil prostokątny.
Niello jest metodą zdobienia stosowaną w jubilerstwie znaną od starożytności, szczególnie popularna od średniowiecza. Wzór wygrawerowany w metalu wypełnia się na gorąco pastą złożoną z siarczków różnych metali, a następnie jest polerowany w celu uzyskania granatowego, czarnego lub szafirowo - czarnego rysunku, kontrastującego z tłem. Na obrączkach grawer zewnętrzny metodą niello wykonujemy tylko na żółtym złocie. Powierzchnię w tym konkretnym przykładzie można wykonać w polerze, satynie lub wariatką. Wewnątrz grawerujemy dowolne teksty do 21 znaków albo – jeżeli jest tylko wystarczająco dużo miejsca dłuższe. Do wyboru mamy wiele rodzajów czcionek, możemy także wygrawerować rysunki, odręczne pismo, itp.
Nasze obrączki maja minimalną grubość 1,3 milimetrów. Taka grubość gwarantuje wytrzymałość obrączek na odkształcenie, jest wygodna w noszeniu.
Te obrączki możemy wykonać w jednym z 4 profili: A - o przekroju prostokątnym, B - profil obrączki ma soczewkę wewnątrz i na zewnątrz obrączki, C - z zewnątrz obrączka jest płaska – wewnątrz ma soczewkę i D - profil prosty z zewnątrz z soczewką wewnętrzną, profile obrączek nie mają wpływu na cenę. 
W obrączki wprawiamy kamienie- mogą to być białe, czarne i kolorowe brylanty, również szlachetne kamienie kolorowe – szafiry, rubiny i szmaragdy, a także staramy się spełniać życzenia Klientów dotyczące innych kamieni, sprawdzamy ich dostępność i potwierdzamy możliwość wprawienia 
Wielkość kamieni w obrączkach uzależniona jest od ich grubość. Poprawnie wprawione nie mogą wystawać ani, na zewnątrz ani do wewnątrz obrączki. Podana na stronie cena ma wartość przybliżoną, uśrednioną, może być inna przy różnych rozmiarach obrączek, zmienia się też wraz ze zmianą kursu dolara wobec złotego i zmianami cen metali szlachetnych na giełdzie. Podana cena dotyczy pary obrączek wykonanych ze złota próby 585 (14k).