Obrączki z żółtego złota z kłosami
C47
kolekcja: fantazja

Obrączki z żółtego złota
grawer oraz niello
faktura satyna

Cena ok. 3200 zł

sprawdź gdzie zamówisz
zamów online
39 92
Obrączki wykonane są z żółtego złota o próbie 585

na zewnątrz znajduje się wygrawerowany kłos pszenicy, dodatkowo w damskiej wypełniony jest niello, faktura satyna, profil w przekroju – na zewnątrz wyoblenie i płaskie wewnątrz. Niello jest rzadką metodą zdobienia stosowaną w jubilerstwie. Wzór wyryty w metalu wypełnia się na gorąco pastą złożoną z siarczków różnych metali, a następnie polerowany w celu uzyskania granatowego, czarnego lub szafirowo - czarnego rysunku, kontrastującego z tłem. Technika znana od starożytności, szczególnie popularna w średniowieczu. Zewnętrzny grawer wykończony metodą niello wykonujemy tylko na żółtym złocie. Powierzchnię w tym konkretnym przykładzie można wykonać w polerze, satynie lub wariatką. Wewnątrz grawerujemy dowolne teksty do 21 znaków albo – jeżeli jest tylko wystarczająco dużo miejsca dłuższe. Do wyboru mamy wiele rodzajów czcionek, możemy także wygrawerować rysunki, odręczne pismo, itp.
Nasze obrączki maja minimalną grubość 1,3 milimetrów. Taka grubość gwarantuje wytrzymałość obrączek na odkształcenie, jest wygodna w noszeniu.
Te obrączki możemy wykonać w jednym z 4 profili: A - o przekroju prostokątnym, B - profil obrączki ma soczewkę wewnątrz i na zewnątrz obrączki, C - z zewnątrz obrączka jest płaska – wewnątrz ma soczewkę i D - profil prosty z zewnątrz z soczewką wewnętrzną, profile obrączek nie mają wpływu na cenę 
W obrączki wprawiamy kamienie- mogą to być białe, czarne i kolorowe brylanty a także szlachetne kamienie kolorowe – szafiry, rubiny i szmaragdy a także staramy się spełniać życzenia Klientów dotyczące innych kamieni, sprawdzamy ich dostępność i potwierdzamy możliwość wprawienia 
Wielkość kamieni w obrączkach uzależniona jest od ich grubość. Poprawnie wprawione nie mogą wystawać ani, na zewnątrz ani do wewnątrz obrączki.
Podana na stronie cena ma wartość przybliżoną, uśrednioną, może być inna przy różnych rozmiarach obrączek, zmienia się też wraz ze zmianą kursu dolara wobec złotego i zmianami cen metali szlachetnych na giełdzie. Podana cena dotyczy pary obrączek wykonanych ze złota próby 585 (14k).

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że nasza firma przyjmuje i realizuje wszystkie zamówienia. W celu umówienia się z przedstawicielami prosimy o bezpośredni kontakt - w zakładce "gdzie zamówisz".