O autorze

Andrzej Bielak zajmuje się złotnictwem od 1978 roku.
Od 2005 tworzy dla Państwa Inne Obrączki. Poniżej poznacie Państwo historię autora i ideę przyświecającą pomysłowi na Inne Obrączki.

scroll

od 1978 roku zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii. Wykonuje ją ze złota, srebra, platyny, palladu, stali damasceńskiej, tytanu, tantalu stosując różne techniki, jak np. starą japońską technologię łączenia metali mokume gane, inkrustację czy ręczne grawerowanie.

Od 1987 roku jest członkiem Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów w Krakowie. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, ukończył w niej również studia doktoranckie. Jest mistrzem złotnictwa.

Członek-założyciel i długoletni Prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Brał udział w ponad 100 wystawach i konkursach w kraju i za granicą. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody. Był też współorganizatorem i jurorem wielu wystaw i konkursów biżuterii.

Jego prace możemy podziwiać w zbiorach: Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Muzeum Klasztoru Paulinów na Skałce w Krakowie, Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Muzeum w Gliwicach, zbiorach Magdaleny Kwiatkiewicz, Muzeum Miedzi w Legnicy, Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej Galerii Sztuki w Legnicy.

Andrzej Bielak jest też nauczycielem przyszłych adeptów sztuki złotniczej; przez wiele lat prowadził praktyki z zakresu złotnictwa dla studentów Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wykształcił 4 mistrzów złotnictwa. Jest autorem licznych publikacji zawierających zdjęcia jego prac na łamach czasopism branżowych, takich jak „Zegarki i biżuteria”, „Polski Jubiler”, Goldschmiede Zeitung, 500 Wedding Rings – Lark Books 2007, 500 Gemstone Jewels – Lark Books 2010 czy Trendbook 2011.

Brał czynny udział w międzynarodowych konferencjach sztuki złotniczej Ars Ornata Europeana, jedną z nich w Krakowie współorganizował. Uczestnik wszystkich edycji targów biżuterii w Warszawie – najpierw PAI – TIME, potem Złoto Srebro Czas, wyróżniony dyplomem za udział we wszystkich edycjach targów, do 2010 roku uczestników wszystkich targów Amberif w Gdańsku.

Został wyróżniony przez organizacje rzemieślnicze Złotym Medalem im. J. Kilińskiego oraz Honorową Odznaką Rzemiosła. W 2011 roku został wybrany Złotnikiem Roku i nagrodzony Medalem Św. Eligiusza.

Przez wiele lat prowadził w Krakowie Galerię Bielak organizując w niej blisko 60 wystaw biżuterii indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych.

Od 2005 założyciel Innych Obrączek i pierścionków zaręczynowych. Wprowadził nową jakość na polski rynek, na kolekcje składają się autorskie, unikalne i spersonalizowane projekty np. obrączki z zapisem głosu, ekg, odciskami lini papilarnych, z profilami twarzy, kodem 0-1, panoramą gór, łapą psa itp. Część z tych wzorów jest zastrzeżona w Urzędzie Patentowym.

Inne Obrączki - dlaczego są inne?

Idea “Innych Obrączek”, które tworzę dla Państwa polega na tym, że nie ma gotowych wzorów, katalogu czy cennika. Proponuję kilka kolekcji, ale każda para obrączek wykonywana jest według indywidualnych życzeń klientów. Wszelkie zmiany i modyfikacje, o ile nie ma przeszkód technologicznych, są możliwe. Obrączki na mojej stronie inneobraczki.pl nie są wzorami w powszechnym rozumieniu, to tylko przykładowe realizacje. Mam też w ofercie wiele kruszców, chciałem, żeby na Inne Obrączki mógł pozwolić sobie każdy, dlatego też można zamówić obrączki o bardzo indywidualnym charakterze, które będą kosztować w okolicy 1700 zł za parę. Do każdego zamówienia podchodzę z wielkim szacunkiem, wiem jak ważne przedmioty tworzę dla Państwa. Zależy mi na 100% zadowoleniu moich klientów, dlatego też – jeśli jakikolwiek aspekt wykonanych obrączek czy obsługi Państwa nie zadowala, bardzo proszę się ze mną skontaktować. Zapewniam, że przedmioty opuszczające moją pracownię są wykonane zgodnie ze sztuką złotniczą, a ja i mój zespół wkładamy całe serce w stworzenie dla Państwa tych pięknych symboli miłości.  Zapraszam do zapoznania się z moimi realizacjami.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Bielak

Nasza strona używa cookies.